Produkte > NICHICON > LLS1H472MELA
LLS1H472MELA
LLS1H472MELA NICHICON
e-ls.pdf
Hersteller: NICHICON
Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 4700uF; 50VDC; Ø25x30mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 4.7mF
Operating voltage: 50V DC
Body dimensions: Ø25x30mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...85°C
Operating current: 3070mA
Height: 30mm
Diameter: 25mm
Capacitors features: high ripple current; long life
Leakage current: 1.45mA
auf Bestellung 264 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LLS1H472MELA NICHICON
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.07 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.5305 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LLS1H472MELA LLS1H472MELA Hersteller : Nichicon e_lls.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 50volts 4700uF 10mm '20%
auf Bestellung 167 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
LLS1H472MELA LLS1H472MELA Hersteller : Nichicon e-lls.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.07 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.5305 A @ 50 kHz
auf Bestellung 1132 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
4700UF 50V 20% (LLS1H472MELA) Nichicon
Produktcode: 118861
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Kondensatoren > Kondensatoren elektrolytische THT
Kapazität: 4700 µF
Nennspannung: 50 V