472MWS632KL
472MWS632KL Cornell Dubilier Knowles
MWS_Series.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4700PF 6.3KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 1000V (1kV)
Voltage Rating - DC: 6300V (6.3kV)
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.669" Dia x 1.496" L (17.00mm x 38.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 472MWS632KL Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4700PF 6.3KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 1000V (1kV), Voltage Rating - DC: 6300V (6.3kV), Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.669" Dia x 1.496" L (17.00mm x 38.00mm).
Weitere Produktangebote 472MWS632KL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
472MWS632KL 472MWS632KL Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MWS_series-748882.pdf Film Capacitors 0.0047uF 10% tol. FILM