473PPA302KD23
473PPA302KD23 CDE / Illinois Capacitor
PPA.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.047uF 10% tol FILM
auf Bestellung 56 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 473PPA302KD23 CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 3KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 750V, Voltage Rating - DC: 3000V (3kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.047 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 14 mOhms, Size / Dimension: 0.886" Dia x 1.339" L (22.50mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
473PPA302KD23 473PPA302KD23 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPA.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 10% 3KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 750V
Voltage Rating - DC: 3000V (3kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 14 mOhms
Size / Dimension: 0.886" Dia x 1.339" L (22.50mm x 34.00mm)