474CKH100M
474CKH100M CDE / Illinois Capacitor
CKH_CKE.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 0.47uF 100V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 24197 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474CKH100M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 282.19Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 0.47 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 12 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 27.6 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474CKH100M 474CKH100M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKH_CKE.pdf Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 282.19Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 0.47 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 12 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 27.6 mA @ 100 kHz