Produkte > CORNELL DUBILIER > 474K400CS6-FA
474K400CS6-FA
474K400CS6-FA Cornell Dubilier
csdatasheet.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Radial Multi-pin Metallized Polymer Network for DC to DC Converters
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474K400CS6-FA Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC 6DIP, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polymer, Metallized, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm), Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 11 mOhms, Size / Dimension: 0.701" L x 0.460" W (17.80mm x 11.70mm).
Weitere Produktangebote 474K400CS6-FA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474K400CS6-FA Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CS.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC 6DIP
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polymer, Metallized
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm)
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 11 mOhms
Size / Dimension: 0.701" L x 0.460" W (17.80mm x 11.70mm)
Produkt ist nicht verfügbar
474K400CS6-FA 474K400CS6-FA Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 0.47uF 400V Capstick
474K400CS6-FA 474K400CS6-FA Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 0.47uF 400V Capstick
474K400CS6-FA 474K400CS6-FA Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 0.47uF 400V Capstick