Produkte > PAKTRON (QUANTIC) > 474K400RA6-FA
474K400RA6-FA Paktron (Quantic)
RA.pdf
Hersteller: Paktron (Quantic)
474K400RA6-FA
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474K400RA6-FA Paktron (Quantic)
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR; Low ESL; Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.440" (11.18mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.650" L x 0.290" W (16.50mm x 7.37mm).
Weitere Produktangebote 474K400RA6-FA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474K400RA6-FA 474K400RA6-FA Hersteller : Cornell Dubilier Knowles RA.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR; Low ESL; Long Life
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.440" (11.18mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.650" L x 0.290" W (16.50mm x 7.37mm)
Produkt ist nicht verfügbar
474K400RA6-FA 474K400RA6-FA Hersteller : Cornell Dubilier - CDE RA-Angstor-1091002.pdf Film Capacitors 0.47uF 400 Volts Metalized Polyester