474K500CS6G
474K500CS6G Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
CS.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Organic Polymer Capacitors 0.47uF 500V Capstick
auf Bestellung 98 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474K500CS6G Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 500VDC 8SMD, Packaging: Tube, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: 8-SMD, Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: Gull Wing, Dielectric Material: Polymer, Metallized, Voltage Rating - DC: 500V, Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm), Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 11 mOhms, Size / Dimension: 0.701" L x 0.625" W (17.80mm x 15.90mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474K500CS6G 474K500CS6G Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 0.47uF 500V Capstick
auf Bestellung 78 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
474K500CS6G 474K500CS6G Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CS.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 500VDC 8SMD
Packaging: Tube
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: 8-SMD, Gull Wing
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: Gull Wing
Dielectric Material: Polymer, Metallized
Voltage Rating - DC: 500V
Height - Seated (Max): 0.319" (8.10mm)
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 11 mOhms
Size / Dimension: 0.701" L x 0.625" W (17.80mm x 15.90mm)
auf Bestellung 149 Stücke:
474K500CS6G Hersteller : Paktron (Quantic) CS.pdf 474K500CS6G
auf Bestellung 377 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
474K500CS6G 474K500CS6G Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 0.47uF 500V Capstick