474MKP275KG4
474MKP275KG4 Cornell Dubilier Knowles
MKP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 310VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 310V
Height - Seated (Max): 0.720" (18.30mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474MKP275KG4 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 310VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Height - Seated (Max): 0.720" (18.30mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm).
Weitere Produktangebote 474MKP275KG4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474MKP275KG4 474MKP275KG4 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MKP.pdf Safety Capacitors 0.47uF 120 Volts 10% FILM/IC