474MPR250K
474MPR250K CDE / Illinois Capacitor
MPR-2944749.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.47uF 250V 10%
auf Bestellung 913 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474MPR250K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474MPR250K 474MPR250K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MPR.pdf Film Capacitors 0.47uF 250V 10%
auf Bestellung 913 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
474MPR250K 474MPR250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MPR.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
auf Bestellung 2543 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
474MPR250K 474MPR250K Hersteller : Cornell Dubilier mpr.pdf Cap Film 0.47uF 250V PP 10%( 26 X 8.5 X 14mm) Radial 22.5mm 0.376 Ohm 105°C Bulk