474MPR630K
474MPR630K Cornell Dubilier Knowles
MPR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.610" W (31.00mm x 15.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474MPR630K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.610" W (31.00mm x 15.50mm).
Weitere Produktangebote 474MPR630K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474MPR630K 474MPR630K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MPR.pdf Film Capacitors 0.47uF 10% tol. FILM