474MPW250K
474MPW250K Cornell Dubilier Knowles
MPW.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 250V
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.433" Dia x 1.142" L (11.00mm x 29.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474MPW250K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 250V, Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.433" Dia x 1.142" L (11.00mm x 29.00mm).
Weitere Produktangebote 474MPW250K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474MPW250K 474MPW250K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MPW-611137.pdf Film Capacitors 0.47uF 250 Volts 10% FILM/IC