474MSR400K
474MSR400K Knowles / Illinois Capacitor
MSR.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.47uF 400V 10%
auf Bestellung 396 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474MSR400K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.787" (20.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.925" L x 0.413" W (23.50mm x 10.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474MSR400K 474MSR400K Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MSR.pdf Film Capacitors 0.47uF 400V 10%
auf Bestellung 473 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
474MSR400K 474MSR400K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MSR.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.787" (20.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.925" L x 0.413" W (23.50mm x 10.50mm)
auf Bestellung 6995 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
474MSR400K 474MSR400K Hersteller : Cornell Dubilier msr.pdf Cap Film 0.47uF 400V PET 10%( 23.5 X 10.5 X 19mm) Radial 20mm 125°C