474PMB122KSP2
474PMB122KSP2 Cornell Dubilier Knowles
PMB_RMB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 1.2KVDC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 630V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.1 mOhms
Size / Dimension: 1.673" L x 0.965" W (42.50mm x 24.50mm)
auf Bestellung 21 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474PMB122KSP2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 1.2KVDC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 630V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.1 mOhms, Size / Dimension: 1.673" L x 0.965" W (42.50mm x 24.50mm).
Weitere Produktangebote 474PMB122KSP2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474PMB122KSP2 474PMB122KSP2 Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PMB_RMB.pdf Film Capacitors 0.47uF 10% tol FILM