474PPA202K
474PPA202K CDE / Illinois Capacitor
PPA.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.47uF 2kV 10% FILM/IC
auf Bestellung 119 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474PPA202K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 2KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 650V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.9 MOhms, Size / Dimension: 1.280" Dia x 1.811" L (32.50mm x 46.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474PPA202K 474PPA202K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPA.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 2KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 650V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.9 MOhms
Size / Dimension: 1.280" Dia x 1.811" L (32.50mm x 46.00mm)