474PPB102K
474PPB102K Cornell Dubilier - CDE
PPB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 0.47uF 1kV 10%
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474PPB102K Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 1.673" L x 0.866" W (42.50mm x 22.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474PPB102K 474PPB102K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PPB.pdf Film Capacitors 0.47uF 1kV 10%
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
474PPB102K 474PPB102K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPB.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 1.673" L x 0.866" W (42.50mm x 22.00mm)