474PPB250K
474PPB250K Cornell Dubilier Knowles
PPB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.728" (18.50mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.394" W (26.50mm x 10.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474PPB250K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.728" (18.50mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.394" W (26.50mm x 10.00mm).
Weitere Produktangebote 474PPB250K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474PPB250K 474PPB250K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PPB-2944779.pdf Film Capacitors 0.47uF 10% tol. FILM