474PSB700K2H
474PSB700K2H Cornell Dubilier Knowles
PSB_RSB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 700VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 420V
Voltage Rating - DC: 700V
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.8 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474PSB700K2H Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 700VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 420V, Voltage Rating - DC: 700V, Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm), Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.8 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm).
Weitere Produktangebote 474PSB700K2H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474PSB700K2H 474PSB700K2H Hersteller : Illinois Capacitor / CDE PSB_RSB_series-748866.pdf Film Capacitors 0.47uF 10% tol. FILM