474SMH050M
474SMH050M Cornell Dubilier Knowles
SMH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 423.28Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Capacitance: 0.47 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.5 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474SMH050M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 423.28Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Capacitance: 0.47 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 474SMH050M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474SMH050M 474SMH050M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor SMH-2944711.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 0.47uF 50V 20% tol. ELECTROLYTIC