475BPA050M
475BPA050M Knowles / Illinois Capacitor
BPA.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 4.7uF 50V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 538 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475BPA050M Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 50V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.630" L (6.00mm x 16.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, ESR (Equivalent Series Resistance): 49.383Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 46 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475BPA050M 475BPA050M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles BPA.pdf Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 50V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.630" L (6.00mm x 16.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
ESR (Equivalent Series Resistance): 49.383Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 46 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 4901 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
475BPA050M 475BPA050M Hersteller : CORNELL DUBILIER CDUB-S-A0013673989-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: CORNELL DUBILIER - 475BPA050M - CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 4.7UF 50