475BPS100M
475BPS100M Cornell Dubilier Knowles
BPS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 35.274Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 47 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 15892 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475BPS100M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 35.274Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 47 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 475BPS100M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475BPS100M 475BPS100M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor BPS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 100V 20%