Produkte > CORNELL DUBILIER > 475CKE100M
475CKE100M
475CKE100M Cornell Dubilier
ckh_cke.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 28.219 Ohm 0.04A 2000h 105°C
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475CKE100M Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 28.219Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475CKE100M 475CKE100M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 100V 20%
auf Bestellung 45937 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
475CKE100M 475CKE100M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 100V 20%
Mindestbestellmenge: 8
475CKE100M 475CKE100M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKH_CKE.pdf Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 28.219Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz
Mindestbestellmenge: 48
475CKE100M 475CKE100M Hersteller : Cornell Dubilier ckh_cke.pdf Cap Aluminum Lytic 4.7uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 28.219 Ohm 0.04A 2000h 105°C