Produkte > CORNELL DUBILIER > 475CKH250M
475CKH250M
475CKH250M Cornell Dubilier
ckh_cke.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 250V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 52.911 Ohm 0.06A 2000h 105°C
auf Bestellung 12000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475CKH250M Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 52.911Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 150 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475CKH250M 475CKH250M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKH_CKE.pdf Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 52.911Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 60 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 150 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 19238 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
475CKH250M 475CKH250M Hersteller : Cornell Dubilier ckh_cke.pdf Cap Aluminum Lytic 4.7uF 250V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 52.911 Ohm 0.06A 2000h 105°C
Produkt ist nicht verfügbar
475CKH250M 475CKH250M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor CKH_CKE-2944644.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 250V 20%
Produkt ist nicht verfügbar
475CKH250M 475CKH250M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 250V 20%