475CKS250MGM
475CKS250MGM Cornell Dubilier - CDE
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 250V 20% tol ELECTROLYTIC
auf Bestellung 54961 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475CKS250MGM Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70.547Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 58 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 145 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475CKS250MGM 475CKS250MGM Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70.547Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 58 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 145 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 102975 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
475CKS250MGM 475CKS250MGM Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 250V 20% tol ELECTROLYTIC