Produkte > CORNELL DUBILIER > 475CKS400M
475CKS400M
475CKS400M Cornell Dubilier
ckr_cks.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 400V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 70.547 Ohm 0.06A 2000h 85°C
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475CKS400M Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 84.6569Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 187.5 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475CKS400M 475CKS400M Hersteller : Cornell Dubilier ckr_cks.pdf Cap Aluminum Lytic 4.7uF 400V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 70.547 Ohm 0.06A 2000h 85°C
auf Bestellung 5980 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 565
475CKS400M 475CKS400M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 84.6569Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 187.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1091 Stücke:
Mindestbestellmenge: 19
Produkt ist nicht verfügbar
475CKS400M 475CKS400M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor CKR_CKS-2944668.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 400V 20% LYTICS/IC
Produkt ist nicht verfügbar
475CKS400M 475CKS400M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 400V 20% LYTICS/IC