475CKS400MFH
475CKS400MFH CDE / Illinois Capacitor
CKR_CKS.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 400V 20% tol ELECTROLYTIC
auf Bestellung 24436 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475CKS400MFH CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 84.6569Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 70 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 175 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475CKS400MFH 475CKS400MFH Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 400V 20% tol ELECTROLYTIC
auf Bestellung 22879 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
475CKS400MFH 475CKS400MFH Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 84.6569Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 70 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 175 mA @ 100 kHz
Mindestbestellmenge: 21
475CKS400MFH 475CKS400MFH Hersteller : Cornell Dubilier ckr_cks.pdf Cap Aluminum Lytic 4.7uF 400V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 84.6569 Ohm 0.07A 2000h 85°C Ammo/T/R