Produkte > CORNELL DUBILIER > 475CKS450MSA
475CKS450MSA
475CKS450MSA Cornell Dubilier
ckr_cks.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 450V 20% (10 X 18mm) Radial 5mm 70.547 Ohm 0.06A 2000h 85°C Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475CKS450MSA Cornell Dubilier
Description: ELECTROLYTIC/IC, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70.547Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 840 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 475CKS450MSA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70.547Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 840 mA @ 100 kHz