Produkte > CORNELL DUBILIER > 475KFM400MFH
475KFM400MFH
475KFM400MFH Cornell Dubilier
kfm.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 400V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 70.5474 Ohm 0.11A 10000h 105°C Ammo/T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475KFM400MFH Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70.5474Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 55 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 110 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 475KFM400MFH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475KFM400MFH 475KFM400MFH Hersteller : Cornell Dubilier Knowles KFM.pdf Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70.5474Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 55 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 110 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
475KFM400MFH 475KFM400MFH Hersteller : CDE / Illinois Capacitor KFM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 400V 20% tol. ELECTROLYTIC
475KFM400MFH 475KFM400MFH Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KFM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 400V 20% tol. ELECTROLYTIC