475KXM050M
475KXM050M Cornell Dubilier Knowles
KXM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 35.27Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 5.096 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 32 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 68091 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 59
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475KXM050M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 35.27Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 5.096 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 32 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 475KXM050M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475KXM050M 475KXM050M Hersteller : Cornell Dubilier kxm.pdf Cap Aluminum Lytic 4.7uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 35.2737 Ohm 0.08A 2000h 105°C Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
475KXM050M 475KXM050M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor KXM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 50V 20% tol. ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
475KXM050M 475KXM050M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE KXM%20series-553006.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 4.7uF 50V 20% tol. ELECTROLYTIC
475KXM050M 475KXM050M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KXM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 50V 20% tol. ELECTROLYTIC