475MABA03KJS
475MABA03KJS CDE / Illinois Capacitor
MAB_series-553001.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 4.7uF 10% tol. FILM
auf Bestellung 89 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475MABA03KJS CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 500VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 500V, Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm), Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.673" L x 0.669" W (42.50mm x 17.00mm).
Weitere Produktangebote 475MABA03KJS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475MABA03KJS 475MABA03KJS Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MAB-series.pdf Description: CAP FILM 4.7UF 10% 500VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 500V
Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm)
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.673" L x 0.669" W (42.50mm x 17.00mm)