475MHBS55K2H Cornell Dubilier Knowles
MHBS_Series_Datasheet.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Capacitance: 4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 8.3 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475MHBS55K2H Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Capacitance: 4.7 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 8.3 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).
Weitere Produktangebote 475MHBS55K2H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475MHBS55K2H 475MHBS55K2H Hersteller : Illinois Capacitor / CDE MHBS%20series-769484.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 4.7uF 10% tol. FILM