475MKP275KH
475MKP275KH Knowles / Illinois Capacitor
MKP.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Safety Capacitors 4.7uF 120V 10% FILM/IC
auf Bestellung 1919 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475MKP275KH Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 310VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Height - Seated (Max): 1.213" (30.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.787" W (31.00mm x 20.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475MKP275KH 475MKP275KH Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MKP.pdf Description: CAP FILM 4.7UF 10% 310VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 310V
Height - Seated (Max): 1.213" (30.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.787" W (31.00mm x 20.00mm)
auf Bestellung 1883 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
475MKP275KH 475MKP275KH Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MKP.pdf Safety Capacitors 4.7uF 120V 10% FILM/IC
475MKP275KH Hersteller : Knowles Corporation MKP.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; X2; MKP; 4.7uF; 310VAC; 31x20mm; THT; ±10%
Type of capacitor: polypropylene
Kind of capacitor: X2
Manufacturer series: MKP
Capacitance: 4.7µF
Operating voltage: 310V AC
Body dimensions: 31x20mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 27.5mm
Lead length: 27.5mm
Operating temperature: -40...110°C
Height: 30.5mm