Produkte > CORNELL DUBILIER > 475MMR250K
475MMR250K
475MMR250K Cornell Dubilier
mmr20series.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Metalized polyester film Capacitors
auf Bestellung 4846 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 115
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475MMR250K Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.472" W (26.00mm x 12.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475MMR250K 475MMR250K Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) MMR-2944652.pdf Film Capacitors 4.7uF 250V 10% FILM/IC
auf Bestellung 1472 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
475MMR250K 475MMR250K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MMR.pdf Film Capacitors 4.7uF 250V 10% FILM/IC
Mindestbestellmenge: 2
475MMR250K 475MMR250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MMR.pdf Description: CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.472" W (26.00mm x 12.00mm)