475MPW160K
475MPW160K Knowles / Illinois Capacitor
MPW.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 4.7uF 160V 10% FILM/IC
auf Bestellung 108 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475MPW160K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 160VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 90V, Voltage Rating - DC: 160V, Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 0.709" Dia x 1.339" L (18.00mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475MPW160K 475MPW160K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MPW.pdf Film Capacitors 4.7uF 160V 10% FILM/IC
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
475MPW160K 475MPW160K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MPW.pdf Description: CAP FILM 4.7UF 10% 160VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 90V
Voltage Rating - DC: 160V
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 0.709" Dia x 1.339" L (18.00mm x 34.00mm)