475PPA850KS
475PPA850KS Cornell Dubilier Knowles
PPA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 850VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 850V
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4 MOhms
Size / Dimension: 1.634" Dia x 2.323" L (41.50mm x 59.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475PPA850KS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 850VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 850V, Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.4 MOhms, Size / Dimension: 1.634" Dia x 2.323" L (41.50mm x 59.00mm).
Weitere Produktangebote 475PPA850KS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475PPA850KS 475PPA850KS Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PPA-2944723.pdf Film Capacitors 4.7uF 10% tol. FILM