476AXZ035MQ5
476AXZ035MQ5 Cornell Dubilier Knowles
AXZ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.23Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.220" (5.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 520 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 115 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 230 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 34000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 476AXZ035MQ5 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.23Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.220" (5.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 520 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 115 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 230 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
476AXZ035MQ5 476AXZ035MQ5 Hersteller : CDE / Illinois Capacitor AXZ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 47uF 35V 20%
auf Bestellung 32737 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
476AXZ035MQ5 476AXZ035MQ5 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AXZ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 47uF 35V 20%
Mindestbestellmenge: 3
476AXZ035MQ5 476AXZ035MQ5 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AXZ.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 520 mOhms
Mindestbestellmenge: 18
476AXZ035MQ5 Hersteller : Cornell Dubilier axz.pdf Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 4.23 Ohm 0.23A 2000h 105°C