476AXZ050M
476AXZ050M Cornell Dubilier Knowles
AXZ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.233Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.307" (7.80mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 680 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 92.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 185 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 19000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 476AXZ050M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.233Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.307" (7.80mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 680 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 92.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 185 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
476AXZ050M 476AXZ050M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor AXZ-2944755.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 47uF 50V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 2140 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
476AXZ050M 476AXZ050M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AXZ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 47uF 50V 20% LYTICS/IC
Mindestbestellmenge: 4
476AXZ050M 476AXZ050M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AXZ.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 680 mOhms
Mindestbestellmenge: 19
476AXZ050M 476AXZ050M Hersteller : Cornell Dubilier axz.pdf Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 4.233 Ohm 0.185A 2000h 105°C T/R