Produkte > CORNELL DUBILIER > 476CKE400MQV
476CKE400MQV
476CKE400MQV Cornell Dubilier
ckh_cke.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 7.0547 Ohm 0.2A 2000h 105°C
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 300
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 476CKE400MQV Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7.055Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 360 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
476CKE400MQV 476CKE400MQV Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKH_CKE.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7.055Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 360 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
476CKE400MQV 476CKE400MQV Hersteller : Cornell Dubilier ckh_cke.pdf Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 7.0547 Ohm 0.2A 2000h 105°C
Produkt ist nicht verfügbar
476CKE400MQV 476CKE400MQV Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 400V 20% LYTICS/IC
Produkt ist nicht verfügbar
476CKE400MQV 476CKE400MQV Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CKH_CKE-2944644.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 400V 20% LYTICS/IC
476CKE400MQV 476CKE400MQV Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 400V 20% LYTICS/IC