476KBM050M
476KBM050M CDE / Illinois Capacitor
KBM.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 50V 20% tol ELECTROLYTIC
auf Bestellung 16474 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 476KBM050M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 3.5274Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 350 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 116 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 290 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
476KBM050M 476KBM050M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles KBM.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.5274Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 350 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 116 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 290 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 19847 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
476KBM050M 476KBM050M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KBM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 50V 20% tol ELECTROLYTIC