476TXK250M
476TXK250M Cornell Dubilier Knowles
TXK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.291Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 385 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 866.25 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 476TXK250M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5.291Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 385 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 866.25 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 476TXK250M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
476TXK250M 476TXK250M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor TXK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 250 Volts 20% LYTICS/IC