476ULG035MFF
476ULG035MFF Cornell Dubilier Knowles
ULG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 47UF 20% 35V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Decoupling
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 141 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.82 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 476ULG035MFF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 47UF 20% 35V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Decoupling, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 141 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.82 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 476ULG035MFF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
476ULG035MFF 476ULG035MFF Hersteller : CDE / Illinois Capacitor ULG.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 47uF 35V 20% tol. POLYMER