Produkte > CORNELL DUBILIER > 477SAK035M
477SAK035M
477SAK035M Cornell Dubilier
sak.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (12.5 X 12.5mm) Radial 5mm 0.494 Ohm 0.57A 2000h 85°C Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 477SAK035M Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 494mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 570 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 855 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 477SAK035M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
477SAK035M 477SAK035M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SAK.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 494mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 570 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 855 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
477SAK035M 477SAK035M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SAK_series-552996.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 35 Volts 20% LYTICS/IC