477TTA025M
477TTA025M Cornell Dubilier - CDE
TTA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 470uF 25V 20%
auf Bestellung 1290 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 477TTA025M Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia x 0.827" L (10.00mm x 21.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 564.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 560 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 772.8 mA @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
477TTA025M 477TTA025M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 470uF 25V 20%
auf Bestellung 1803 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
477TTA025M 477TTA025M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TTA.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia x 0.827" L (10.00mm x 21.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 564.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 560 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 772.8 mA @ 50 kHz