478CKE010M
478CKE010M CDE / Illinois Capacitor
CKH_CKE-2944644.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 10V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 997 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 478CKE010M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 95.2mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.49 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.086 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
478CKE010M 478CKE010M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKH_CKE.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 95.2mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.49 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.086 A @ 100 kHz