478LMB063M2CH
478LMB063M2CH Cornell Dubilier Knowles
LMB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 105.821mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.93 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.663 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 478LMB063M2CH Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 105.821mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.93 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.663 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 478LMB063M2CH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
478LMB063M2CH 478LMB063M2CH Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LMB_series-748872.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 63V 20% tol. ELECTROLYTIC