478TTA010M
478TTA010M Cornell Dubilier Knowles
TTA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.220" L (16.00mm x 31.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 112.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.73 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.2144 A @ 50 kHz
auf Bestellung 825 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 478TTA010M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia x 1.220" L (16.00mm x 31.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 112.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.73 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.2144 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 478TTA010M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
478TTA010M 478TTA010M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor TTA_series-552998.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 4700uF 10 Volts 20% LYTICS/IC