478TTA063M
478TTA063M Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
TTA.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 4700uF 63V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 478TTA063M Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 63V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.984" Dia x 2.362" L (25.00mm x 60.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 63.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.08 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.9424 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
478TTA063M 478TTA063M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 4700uF 63V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 188 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
478TTA063M 478TTA063M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TTA.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 63V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.984" Dia x 2.362" L (25.00mm x 60.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 63.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.08 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.9424 A @ 50 kHz
auf Bestellung 3734 Stücke:
478TTA063M 478TTA063M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 4700uF 63V 20% LYTICS/IC