Produkte > IR > 47CTQ020
47CTQ020 IR
Hersteller: IR
TO-220AB
auf Bestellung 51589 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 47CTQ020 IR
Description: DIODE ARR SCHOTT 20V 20A TO220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 20 V.
Weitere Produktangebote 47CTQ020
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
47CTQ020 47CTQ020 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE ARR SCHOTT 20V 20A TO220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 20 V