Produkte > TDK ELECTRONICS > B78108S1473J000
B78108S1473J000
B78108S1473J000 TDK ELECTRONICS
b78108_148s.pdf
Hersteller: TDK ELECTRONICS
RF Choke Drum Core 47uH 5% 100KHz 45Q-Factor Ferrite 0.45A 1.1Ohm DCR AXL Automotive T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B78108S1473J000 TDK ELECTRONICS
Description: FIXED IND 47UH 450MA 1.1 OHM TH, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, DC Resistance (DCR): 1.1Ohm Max, Q @ Freq: 45 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 7.5MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Part Status: Active, Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 450 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B78108S1473J000 B78108S1473J000 Hersteller : TDK ELECTRONICS b78108_148s.pdf RF Choke Drum Core 47uH 5% 100KHz 45Q-Factor Ferrite 0.45A 1.1Ohm DCR AXL Automotive T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
B78108S1473J000 B78108S1473J000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics b78108_148s.pdf Description: FIXED IND 47UH 450MA 1.1 OHM TH
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 1.1Ohm Max
Q @ Freq: 45 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 7.5MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 450 mA
Mindestbestellmenge: 504
B78108S1473J000 B78108S1473J000 Hersteller : TDK B78108_148E.pdf Category: Inductors
Description: Inductor: ferrite; THT; 47uH; 450mA; R: 1.1Ω; ±5%; Ø4x9.2mm; Ø: 4mm
Type of inductor: ferrite
Mounting: THT
Inductance: 47µH
Height: 9.2mm
Diameter: 4mm
Body dimensions: Ø4x9.2mm
Operating current: 0.45A
Resistance: 1.1Ω
Tolerance: ±5%
Q factor: 45
Resonant frequency: 7.5MHz
Mindestbestellmenge: 228
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 45 @ 2.52MHz
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 450 mA
Mindestbestellmenge: 33
B78108S1473J000 B78108S1473J000 Hersteller : TDK 1899143.pdf Description: TDK - B78108S1473J000 - HF-Drossel, B78108S BC Series, 47 µH, 450 mA, 1.1 ohm, ± 5%, 7.5 MHz
tariffCode: 85045000
rohsCompliant: YES
Induktivität: 47µH
Induktivitätstoleranz: ± 5%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 1.1ohm
Eigenresonanzfrequenz: 7.5MHz
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
DC-Nennstrom: 450mA
euEccn: NLR
Produktpalette: B78108S BC Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
47uH ±5% axial drossel 450mA 1.1Ω (B78108S1473J000)
Produktcode: 203777
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Drosseln > Induktivität(Drosseln) THT niedriger Leistung
Produkt ist nicht verfügbar
B78108S1473J000 Hersteller : Epcos/TDK b78108_148s.pdf Дросель дротяний з аксіальними виводами, L = 47 мкГн, Idc, А = 0,45, Точн, % = 5, Q = 45 @ 2,52 МГц, Rdc, мОм = 1 100, SRF, МГц = 7,5, Габ. розм, мм = 4,0 х 9,2, Тексп, °С = -55...+125, Тип монт. = вивідний, Екранування = Ні, Тип осердя = Феритове,... Гру