Produkte > 48C > 48CTQ060
48CTQ060
48ctq060.pdf
Hersteller:
SCHOTTKY-DIODE-40A-60V-TO220 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 48CTQ060
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 40A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 610 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 60 V.
Weitere Produktangebote 48CTQ060
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
48CTQ060 48CTQ060 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 48CTQ060(060S)(060-1)%20N0702%20REV.A.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 20A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 610 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 60 V
Produkt ist nicht verfügbar
48CTQ060 48CTQ060 Hersteller : SMC Diode Solutions 48CTQ060(060S)(060-1)%20N0702%20REV.A.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 40A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: TO-220AB