4911A-120-0
4911A-120-0 Pomona Electronics
download?token=tyOK56fW
Hersteller: Pomona Electronics
Test Leads RETRACTABLE SHEATH PATCH CORD 120" BLK
auf Bestellung 70 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 4911A-120-0 Pomona Electronics
Category: Single Test Leads, Description: Test lead; 10A; banana plug 4mm,both sides; insulated; black, Operating temperature: max. 55°C, Connector variant: insulated, Contact plating: nickel plated, Wire insulation material: polypropylene, Type of test accessories: test lead, Cable length: 3.048m, Current rating: 10A, Rated voltage: 1kV, Manufacturer series: 4911A, Test lead configuration: banana plug 4mm; both sides, Contact material: beryllium copper, Colour: black, Conform to the norm: CAT III 1000V; EN 61010.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
4911A-120-0 4911A-120-0 Hersteller : Pomona Electronics download?token=tyOK56fW Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 120"
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 1000VAC (1kV)
Current Rating (Amps): 10A
Wire Gauge: 18 AWG
Type: Patch Cord
Configuration: Banana to Banana
Contents: 1 Lead, Black
Ratings: CAT III 1000V, IEC 1010
Stacking Method: Non Stackable
Cable Length: 120.0" (3048.00mm)
Part Status: Active
auf Bestellung 264 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Description: Test lead; 10A; banana plug 4mm,both sides; insulated; black
Operating temperature: max. 55°C
Connector variant: insulated
Contact plating: nickel plated
Wire insulation material: polypropylene
Type of test accessories: test lead
Cable length: 3.048m
Current rating: 10A
Rated voltage: 1kV
Manufacturer series: 4911A
Test lead configuration: banana plug 4mm; both sides
Contact material: beryllium copper
Colour: black
Conform to the norm: CAT III 1000V; EN 61010